Uwaga! Ważna informacja! Zmiana godzin otwarcia!

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

W trosce o zdrowie Państwa i załogi Sobiesław Zasada Automotive zdecydowaliśmy o dokonaniu zmian w funkcjonowaniu naszych Oddziałów.

Od 13 marca zmieniliśmy godziny otwarcia i pracy salonów i serwisów:

SALON SPRZEDAŻY
poniedziałek – piątek 9 - 16
Sobota – nieczynne

SERWIS
poniedziałek – piątek 8 - 16
sobota – nieczynne


Ograniczamy kontakt bezpośredni, jeśli wizyta w salonie nie jest konieczna,zapraszamy do kontaktów z nami za pośrednictwem następujących kanałów: Telefon, E-mail, Chat online, Rozmowa wideo.

Gwarantujemy, że wszystkie formalności związane z zakupem samochodu mogą Państwo dokonać bez wychodzenia z domu.


Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie.

W celu zminimalizowania ryzyka przed ewentualnym zachorowaniem naszych Klientów oraz naszego personelu podejmujemy wszystkie działania prewencyjne w celu ochrony zdrowia.
Nieustannie obserwujemy rozwój sytuacji i poinformujemy Państwa tak szybko jak będzie to możliwe. Tymczasem wykorzystajmy ten czas dla swoich bliskich. #stayhome #zostanwdomu


Szanowni Klienci,
Przedstawiamy komunikat Związku Dealerów Samochodów z dnia 24 marca 2020 r.

SALONY I SERWISY NADAL MOGĄ BYĆ OTWARTE. Wprowadza się formalny zakaz przemieszczania się osób z wyjątkiem wykonywania pracy i zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

W Dzienniku Ustaw z dnia 24 marca 2020, Poz. 522 ukazało się rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie z dnia 20 marca 2020 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

✅Nowe rozporządzenie nie wprowadza zakazu działalności w zakresie żadnego z aspektów podstawowej działalności dealera samochodów tj. handlu samochodami nowymi, używanymi, motocyklami ani działalności usługowej polegającej na świadczeniu usług serwisowych. Nie dotyczy także sprzedaży usług finansowych i produktów ubezpieczeniowych.

Rozporządzenie zakazuje przemieszczania się osób na obszarze RP z wyjątkiem m.in. przemieszczania się w celu:

1️. Wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych (…) oraz zakupu towarów i usług z tym związanych

2️. Zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (…) oraz zakupu towarów i usług z tym związanych

Rozporządzenie zakazuje także organizacji wszelkich zgromadzeń z wyjątkiem spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych.

Z powyższego wynika, że salony i serwisy mogą nadal być otwarte. Pracownicy firm dealerskich mogą dojeżdżać do pracy i wykonywać czynności zawodowe. Dojazd klienta do serwisu należy traktować jako zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Z kolei ewentualny dojazd klienta do salonu może odbywać się w celu zakupu samochodu, jako towaru związanego z czynnościami zawodowymi klienta. W związku z tym salony i serwisy mogą zostać otwarte jako, że potencjalnie mogą być one odwiedzane przez klientów.

➡️Powyższe ograniczenia obowiązują od 25 marca do 11 kwietnia 2020.

Zespół Prawny Związku Dealerów Samochodów.